ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6093920
*
nr 609 3920
Spegel
Braock-stil, höjd: 55
Utrop:
100 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 november 2009
kl 18:56:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/11 05:53:33
1
300 kr
6/11 14:04:01
2
150 kr
6/11 14:04:28
2
250 kr
6/11 14:16:58
2
400 kr
7/11 01:14:04
3
550 kr
9/11 09:40:05
2
500 kr
9/11 16:39:46
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: braock-stil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 609 3920
Spegel
Braock-stil, höjd: 55
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 november 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/11 05:53:33 | 1 | 300 kr |
6/11 14:04:01 | 2 | 150 kr |
6/11 14:04:28 | 2 | 250 kr |
6/11 14:16:58 | 2 | 400 kr |
7/11 01:14:04 | 3 | 550 kr |
9/11 09:40:05 | 2 | 500 kr |
9/11 16:39:46 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: braock-stil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53